انواع چاقی های موضعی و راههای درمانی

برای آنکه بتوانید به جنگ چاقی و اضافه وزن بروید میبایست ابتدااز نوع چاقی و عوامل تشکیل دهنده آن آگاه باشید،ضرورت این امر از آنجا ناشی میشود که مدل بعضی از چاقی ها ژنتیکی و برخی به خاطر عادات بد غذایی ایجاد میشوند و بعضی از چاقی ها ثمره نوع زندگی پر استرس شهری میباشند.حال با شناخت عوامل و رفع آنها میتوانیم این روند را شتاب داده و به یک پروسه بدون بازگشت تبدیل نماییم

انواع چاقی موضعی

چاقی های موضعی هر کدام نشان  از یک مدل عادت بد غذایی و یا نوع غلط زندگی ما دارند.بسیار حیاتی است که شما ابتدا مدل چاقی خود را بشناسید و سپس با مشاوره پزشک متخصص به همراه رزیم غذایی مناسب و ورزش های سازگار و داروهای مکمل اقدام به لاغری نمایید.

حال انواع مدل چاقی را بررسی می نماییم:

۱. چاقی کامل بالاتنه:

اغلب اوقات این فقط به این معنی است که فرد بیش از حد می‌خورد و به اندازه‌ی کافی ورزش نمی‌کند. اگر هیچ‌یک از این‌ها برای کاهش وزن کمک‌تان نکرد، شاید وقت آن باشد که به پزشک مراجعه کنید.

۲. چاقی در مرکز شکم (زیر شکم) :

این معمولا ناشی از افزایش ناگهانی هورمون استرس، یعنی کورتیزول، و افسردگی و اضطراب است. ورزش و شیوه‌های تسکین استرس می‌تواند مفید باشد.

۳. چاقی پایین‌تنه:

برای زنانی که چاقی‌شان از این الگو تبعیت می‌کند، ضروری است که تمرین‌های استقامتی پایین‌تنه را انجام دهند. برای اطمینان از حذف چربی به‌طور موثر، ورزش قلبی عروقی مهم است.

۴. چاقی ورم شکم:

این می‌تواند ناشی از مصرف بیش از حد الکل یا مشکلات تنفسی باشد.

۵. چاقی پایین‌تنه که ران‌ها را نیز در بر می‌گیرد:

این چاقی‌اغلب در کسانی وجود دارد که باردار هستند. این چاقی بعد از بارداری به مرور از بین می رود.

همچنین در بعضی از افراد این نوع چاقی جنبه ژنتیکی و وراثتی دارد.

۶. شکم بزرگ و برآمده با چربی در انتهای کمر:

این نوع بدن مانند شماره ۱، اغلب ناشی از عدم تحرک است. برای این نوع بدن، به‌طور ویژه مهم است که سطح قند خون را ثابت نگه دارید. مدت طولانی را بدون خوراک سپری نکنید، و در وعده‌های کوچک و مکرر بخورید.

در نهایت به یاد داشته باشید رژیم غذایی سرشار از ویتامین ها و فیبر،دوری از مشروبات الکلی و فست فودها،ورزش و دوری از استرس بهترین راهکار برای سلامتی و عدم افزایش وزن و در کنار آن نجات از بسیاری از بیماری هایی که به دنبال چاقی به سراغ ما می آیند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *